Usuwanie kwasu masłowego Wrocław

To jedno  z najtrudniejszych zleceń z jakimi nasza firma ma do czynienia wśród wielu problemów z jakimi się spotykamy. Kwas masłowy jest często mylnie rozpoznawany jako zapach szamba, zgniłego jajka lub rozkładającej się padliny, a w rezultacie to środek używany w rolnictwie jako jeden z elementów odstraszania dzików oraz innej zwierzyny na łąkach i polach. Kwas masłowy po zrobieniu rozrobieniu jest postacią płynną. Niestety coraz częściej środek ten trafia do rąk przestępców jako nieodpowiedzialnych ludzi, którzy poprzez swoje złośliwe działanie wpuszczają owy płyn w miejsca publiczne, takie jak sklepy, galerie handlowe, a nawet parkingi samochodowe.

 

Skąd się bierze kwas masłowy?

Środek ten występuje pod nazwą handlową HUKINOL i niestety nie jest środkiem sprzedawanym pod ścisłą kontrolą. Z naszej wiedzy wynika, iż można  taki środek wytworzyć w warunkach domowych ale… nie będziemy dzielić się ze wszystkimi tą wiedzą, zwłaszcza, że nie życzymy nikomu żeby padł ofiarą jego użycia.  Pozbycie się skutków jego rozlania jest niezwykle trudne i można je tylko powierzyć wyspecjalizowanym firmom z doświadczeniem oraz umiejętnościami, które zostały nabyte w toku wieloletniej pracy między innym z ozonem. Swego czasu kontaktowaliśmy się z producentem kwasu masłowego, szukając innych alternatywnych i prostszych rozwiązań, jednakże  dowiedzieliśmy się od niego, iż jako jedyne i skuteczne rozwiązanie problemu związane ze skutecznym zniwelowaniem zapachu owego środka – jest tylko ozonowanie.  Tak więc, my, tj. firma AIROZON, możemy skutecznie poradzić sobie z tym środkiem nie tylko w pomieszczeniach ale i na zewnątrz, gdzie ozonowanie może być mniej efektywne, ale i na to mamy skuteczne metody. 

Rozlanie kwasu masłowego na samochód…

Nierzadko też, mamy do czynienia z pojazdami, które były wykupowane z firm ubezpieczeniowych, gdzie była stwierdzona szkoda całkowita, a które właśnie na wskutek użycia kwasu masłowego były, w ocenie ubezpieczyciela, nie do dalszego użytkowania. 

Rozlanie kwasu masłowego w sklepie bądź restauracji…

Jeżeli zaś chodzi o obiekty handlowe bądź usługowe, to możemy doprowadzić lokal do jak najszybszego usunięcia skutków kwasu masłowego, a więc do ponownego użytkowania. Lokal w którym rozlano taki środek nie będzie mógł funkcjonować, obsługiwać klientów, ani pozwalać w nim pracować do czasu usunięcia odoru, który oprócz negatywnych właściwości zapachowych, może także zagrażać zdrowiu człowieka oraz powodować ogromne straty finansowe związane z długotrwałym przestojem. 

Neutralizacja kwasu masłowego na terenie Wrocławia jak i całej polski.

Każde takie działanie należy zgłaszać Policji, gdyż jest to traktowane jako wandalizm, a sprawcy, którzy dokonali czynu, podlegają pod kodeks karny, gdyż dopuścili się czynu zabronionego poprzez zniszczenie mienia o dużej wartości oraz spowodowali straty finansowe. Niestety z doświadczenia wiemy, iż Policja przy współpracy ze Strażą Pożarną nie są w stanie pomóc w usunięciu skutków rozlania kwasu masłowego, przez co poszkodowani musza szukać pomocy na własna rękę. Nie wolno zapominać o tym, iż duże znaczenie dla efektywnego usunięcia kwasu masłowego ma właśnie czas oraz szybka reakcja zarządcy lokalu. Kwas masłowy jest związkiem chemicznym o wysokiej penetracji wszelkich materiałów i powierzchni. Nasza firma podejmowała się ozonowania w różnych miejscach kraju, dlatego można do nas zwracać się z pytaniami z każdego miejsca Polski. Na potrzeby firm ubezpieczeniowych wystawiamy szczegółowy protokół opisujące prace związane z usunięciem kwasu masłowego oraz robimy wstępną wycenę.