Usuwanie kwasu masłowego we Wrocławiu

Jednym z najtrudniejszych zleceń z jakimi nasza firma ma do czynienia jest usuwanie kwasu masłowego. Często mylnie rozpoznaje się go jako zapach szamba, zgniłego jajka lub rozkładającej się padliny, choć w rzeczywistości to środek używany w rolnictwie jako jeden z elementów odstraszania dzikiej zwierzyny na łąkach i polach. Kwas masłowy po rozrobieniu jest postacią płynną. Niestety coraz częściej środek ten trafia do rąk nieodpowiedzialnych ludzi, którzy poprzez swoje złośliwe działanie wpuszczają płyn do obiektów publicznych. Właśnie w takich sytuacjach reagujemy – usuwanie kwasu masłowego to nasza specjalność. Tego typu zadania powierzyło nam już wielu naszych klientów, którzy zostali dotknięci niemiłą sytuacją.

Skąd bierze się kwas masłowy i jak postępować w przypadku rozlania?

Środek ten występuje pod nazwą handlową Hunikol. Niestety nie jest on środkiem sprzedawanym pod ścisłą kontrolą, dlatego zdobyć może go każdy. Ponadto bardzo łatwo można stworzyć go samodzielnie, co stwarza dodatkowe zagrożenie. Pozbycie się skutków jego rozlania jest niezwykle trudne i można powierzyć je tylko wyspecjalizowanym firmom, które dysponują odpowiednim sprzętem oraz doświadczeniem. Najlepszym sposobem na usuwanie kwasu masłowego jest ozonowanie. Jako AirOzon skutecznie radzimy sobie z tym środkiem nie tylko w pomieszczeniach, ale także na zewnątrz. Nierzadko mamy do czynienia z pojazdami, które zostały wykupione z firm ubezpieczeniowych. Została wykryta w nich wada przez użycie kwasu masłowego. W ocenie ubezpieczyciela są one niezdatne do dalszego użytku. Ten przypadek pokazuje tylko, jak niebezpieczną substancją jest kwas.

Rozlanie kwasu masłowego w obiektach handlowych – usuwanie zanieczyszczenia dzięki AirOzon

W obiektach handlowych i usługowych bardzo często gromadzi się wiele osób w tym samym czasie. Są więc bardzo narażone na użycie kwasu masłowego, szczególnie jeśli chodzi o wandali, którzy tylko czekają, by wykorzystać chwilę nieuwagi. Doświadczenie nauczyło nas reagować na tego typu sytuacje. Zawsze staramy się, by usuwanie kwasu masłowego było przeprowadzone jak najszybciej, by nie narażać właścicieli na jeszcze większe straty. Lokal w którym rozlano taki środek nie będzie mógł funkcjonować, obsługiwać klientów ani pozwalać w nim pracować do czasu usunięcia odoru, który oprócz negatywnych właściwości zapachowych, może także zagrażać zdrowiu człowieka.

Usuwanie kwasu masłowego na terenie Wrocławia i okolic

Każde użycie kwasu należy zgłaszać policji. Traktuje się je jako wandalizm, a sprawcy, którzy dokonali czynu, podlegają karze, ponieważ dopuścili się czynu zabronionego poprzez zniszczenie mienia, powodując także straty finansowe. Niestety z doświadczenia wiemy, że policja przy współpracy ze strażą pożarną nie są w stanie pomóc w usuwaniu kwasu masłowego i skutków jego rozlania, przez co poszkodowani muszą szukać pomocy na własna rękę. Duże znaczenie ma oraz szybka reakcja zarządcy lokalu, gdyż substancja ta wchłania się bardzo szybko we wszelkie materiały i powierzchnie. Nasza firma podejmowała się usuwania kwasu masłowego za pomocą ozonowania w różnych miejscach – zwracają się do nas klienci z całej Polski. Na potrzeby firm ubezpieczeniowych wystawiamy szczegółowy protokół opisujący prace związane z usunięciem kwasu masłowego oraz robimy wstępną wycenę.