Ozonowanie Systemów Domowej Rekuperacji Wrocław

Jakość powietrza w pomieszczeniu ma ogromne znaczenie dla samopoczucia i zdrowia domowników. Długotrwałe narażenie na wdychanie szkodliwych pyłów, bakterii czy innych związków, bardzo często wpływa negatywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Nieczyszczona regularnie wentylacja mechaniczna może być przyczyną zapalenia dróg oddechowych i infekcji. W sposób szczególny dolegliwości można zaobserwować u osób cierpiących na astmę lub alergie wziewne.

Rekuperator to element bardzo złożonego systemu wentylacji, który składa się z trudno dostępnych kanałów (czerpnia, wyrzutnia, nawiew do pomieszczenia i wyciąg z pomieszczenia). Aby zatem dokładnie oczyścić cały układ, należy zdecydować się na usługę ozonowania.

 

Ozonowanie systemów rekuperacji – AirOzon Wrocław

Ozon to odmiana tlenu o właściwościach aseptycznych. Gaz stosowany jest do dezynfekcji domów, biur, sklepów czy budynków użyteczności publicznej. W trakcie procesu ozonowania, gaz wtłaczany jest do instalacji po to, by przedostał się do wszystkich trudno dostępnych miejsc systemu wentylacji. Dzięki dotarciu do zakamarków układu, skutecznie usuwa bakterie, grzyby, pleśń, wirusy.

Po zakończeniu procesu oczyszczania systemów domowej rekuperacji z zanieczyszczeń, ozon ulega rozpadowi. Dlatego też pomieszczenia, w których doszło do ozonowania, muszą zostać dobrze wywietrzone.

Skuteczna dezynfekcja domowych systemów rekuperacji Wrocław

Dlaczego warto zdecydować się na ozonowanie systemów domowej rekuperacji? Oczyszczanie wentylacji za pomocą ozonu skutecznie i szybko eliminuje szkodliwe dla zdrowia związki (bakterie, grzyby itd.), w porównaniu do innych metod dezynfekcji. Usunięcie drobnoustrojów wywołujących alergie lub infekcje, zwiększa komfort przebywania w mieszkaniu, a także zmniejsza ryzyko zakażenia wirusami, które są przenoszone drogą kropelkową.

Firma AirOzon z Wrocławia od lat specjalizuje się w ozonowaniu systemów wentylacji, wnętrz domów i biur oraz układów klimatyzacji w samochodach. Podczas pracy wykorzystujemy wyłącznie nowoczesny, sprawdzony i w pełni bezpieczny sprzęt. Dzięki temu proces ozonowanie przebiega sprawnie.

Nasze usługi kierujemy zarówno do klientów z Wrocławia (bezpłatny dojazd na miejsce zlecenia), jak i z całego Dolnego Śląska (wysokość opłaty za dojazd zależna od odległości). Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!