Ozonowanie samochodu Wrocław

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z kratek nawiewu po włączeniu klimatyzacji oznacza, że na nagrzewnicy urządzenia nagromadziły się wirusy i bakterie. Zapach stęchlizny nie minie samoistnie, tylko będzie narastał gdyż wilgoć, która gromadzi się na parowniku, sprzyja szybkiemu rozwijaniu się grzybów i pleśni. Jeśli odgrzybianie klimatyzacji oraz układu nawiewu nie zostanie przeprowadzone na czas, jest bardzo prawdopodobne, że parownik będzie trzeba oczyścić mechanicznie. To z kolei w większości przypadków wiąże się z demontażem deski rozdzielczej, a co za tym idzie – także ze sporymi kosztami.

Dla kogo ozonowanie samochodu?

Oferujemy ozonowanie:

  • Śmierdzi z klimatyzacji
  • Palisz papierosy w aucie
  • Sprzedajesz auto
  • Kupiłeś auto
  • Jesteś Taksówkarzem
  • Wynajmujesz samochody
  • Samochód chłodnia
  • Świadczysz usługi autokarowe

Jak usunąć z samochodu zapach papierosów

Ozonowanie to najskuteczniejszy sposób na usunięcie przykrego zapachu z wnętrza auta. Wyprodukowany w trakcie tego procesu ozon w dużym stężeniu neutralizuje wszystkie cząsteczki zapachowe, które wniknęły w tapicerkę, podsufitkę, a także osiadły na desce rozdzielczej i dywanikach. Produkowany gaz sterylizuje wszystkie powierzchnie we wnętrzu auta. Ozonowanie jest więc sprawdzoną metodą dezynfekcji klimatyzacji, a także reszty elementów znajdujących się we wnętrzu samochodu. To polecany przez ekspertów sposób czyszczenia auta.

Profesjonalne czyszczenie klimatyzacji w aucie

Na rynku znajduje się dużo środków w sprayu, które pomagają pozbyć się grzybów czy pleśni z klimatyzacji samochodowej. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę o skutkach ubocznych, które wywołują tego typu specyfiki. Wykorzystywanie pianki do dezynfekcji w sprayu sprawia, że elektronika w naszym samochodzie jest narażona na zalanie (a co za tym idzie – uszkodzenie) w momencie, w którym pianka przechodzi w stan płynny. Takie środki są ponadto tłuste – jeśli piana dostanie się na nagrzewnicę, może ona powodować zapach spalenizny podczas włączenia ogrzewania. Dlatego warto postawić na oferowaną przez nas usługę fachowego odgrzybiania klimatyzacji w niskiej cenie. Zabieg przeprowadzony przez profesjonalistów to gwarancja skutecznego i w pełni bezpiecznego oczyszczenia wnętrza auta.

Jak przebiega zabieg ozonowania auta?

Do samochodu wkładany jest generator ozonu, który umieszcza się pod klapą recyrkulacji powietrza. Następnie włącza się nawiew i obieg wewnętrzny. Kolejny krok to uruchomienie generatora. Nawiew samochodu zasysa ozon, przepuszczając go przez całą nagrzewnicę i kratki nawiewu, a następnie wpuszczając do wnętrza pojazdu. W tym momencie dezynfekowany jest każdy zakamarek nagrzewnicy i jej obudowy, a także parownik wraz z kanałami. Podczas ozonowania dezynfekowane jest również wnętrze samochodu fotele, tapicerki, podsufitka i wszystko to, co znajduje się w środku. Usuwane są wszystkie zapachy, bakterie, drobnoustroje, wirusy. Po zabiegu odgrzybiania klimatyzacji każdy element auta jest sterylny. Ozonowanie nie powoduje żadnych uszkodzeń, a zarazem jest najskuteczniejszą metodą dezynfekcji na długi czas.

Jak często należy ozonować klimatyzację w samochodzie?

Zastanawiasz się, jak często powinno się ozonować klimatyzację w samochodzie? Aby układ był bezpieczny i pozbawiony szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów, odgrzybianie klimatyzacji należy przeprowadzać co najmniej raz w roku, najlepiej w okresie wiosennym. Po ozonowaniu warto wymienić także filtry kabinowe.

W niektórych sytuacjach należy częściej ozonować samochód. Dotyczy to przede wszystkim kierowców, którzy palą we wnętrzu auta papierosy, przewożą często zwierzęta lub cierpią na alergie. Wówczas klimatyzację można poddać odgrzybianiu nawet raz w miesiącu.

Ozonowanie Wrocław - cennik