Ozonowanie samochodu

Nieprzyjemny zapach z kratek nawiewu po włączeniu klimatyzacji, to oznaka zgromadzenia się wirusów i bakterii na nagrzewnicy. Zapach stęchlizny nie minie samoistnie, tylko będzie narastał gdyż wilgoć która gromadzi się na parowniku sprzyja szybkiemu rozwijaniu się grzybów i pleśni. Jeśli na czas nie zostanie przeprowadzona dezynfekcja, odgrzybienie klimatyzacji i układu nawiewu jest bardzo prawdopodobne że będzie trzeba parownik oczyścić mechanicznie, co w większości przypadków wiąże się z demontażem deski rozdzielczej, a zatem sporych kosztów.

Dla kogo ozonowanie samochodu?

Oferujemy ozonowanie:

  • Śmierdzi z klimatyzacji
  • Palisz papierosy w aucie
  • Sprzedajesz auto
  • Kupiłeś auto
  • Jesteś Taksówkarzem
  • Wynajmujesz samochody
  • Samochód chłodnia
  • Świadczysz usługi autokarowe

Jak usunąć z samochodu zapach papierosów

Aby skutecznie usunąć nieprzyjemny zapach z samochodu najskuteczniejszą metodą jest ozonowanie. Wyprodukowany ozon w dużym stężeniu neutralizuje wszystkie cząsteczki zapachowe które wnikły w tapicerkę, podsufitkę, osiadły na desce rozdzielczej i dywanikach. Podczas ozonowania produkowany jest gaz który sterylizuje wszystkie powierzchnie we wnętrzu auta.

Odgrzybianie klimatyzacji w aucie

Na rynku znajduje się dużo środków w sprayu do dezynfekcji, odgrzybiania, czyszczenia klimatyzacji samochodowej jednak nie każdy zdaje sobie sprawę o jej skuteczności i skutkach ubocznych.

Pianki w sprayu do dezynfekcji – Polega na wprowadzeniu wężyka przez kratkę nawiewu, wężyk musi dojść aż do parownika klimatyzacji a następnie należy go dokładnie zapianować lub spryskać sprayem. Wyciągając wężyk należy również zapianować kanały nawiewu.
Jednak przy takim zabiegu nasze elektronika w samochodzie jest narażona na zalanie w momencie kiedy pianka przejdzie w stan płynny, płyn może przeciekać przez nagrzewnicę i kanały powietrzne na sterowniki i silniczki co spowoduje uszkodzenie elektroniki. Kanały powietrzne są z reguły umiejscowione w górnej części deski rozdzielczej więc w 90 % zagrożone na zalanie jest wyświetlacz, panel nawiewu, radio, sterowniki climatronik, sterowniki multimedialne, panele elektroniczne Koszt wymiany i programowania sterowników zaczyna się od około 250 zł aż do kilku tysięcy złotych. Takie środki również są tłuste, jeśli dostanie się taka piana na nagrzewnicę może powodować zapach spalenizny podczas włączenia ogrzewania. Aby go zlikwidować będzie trzeba zdemontować nagrzewnicę aby ją oczyścić, więc również koszta będą spore.
Należy dodatkowo zwrócić uwagę iż producenci podają skuteczność tylko na 30-60 dni

Odświeżacze powietrza na kratki nawiewu z olejkami lub w sprayu – Odświeżacze nie usuwają nieprzyjemnego tylko go maskują, zapaszki z olejkami zawieszanymi na kratki nawiewu dodatkowo powodują uszkodzenia powłoki elementów plastikowych.

Ozonowanie samochodu – Do samochodu wkładany jest generator ozonu pod klapę recyrkulacji powietrza, włączany nawiew, obieg wewnętrzny i uruchamiany jest generator. Nawiew samochodu zasysa ozon przepuszczając go przez całą nagrzewnicę, kratki nawiewu wpuszczając do do wnętrza samochodu. W tym momencie dezynfekowany jest każdy zakamarek nagrzewnicy, parownika i obudowy nagrzewnicy w raz z kanałami. Podczas ozonowania dezynfekowane jest również wnętrze samochodu fotele, tapicerki, podsufitka i wszystko to co znajduje się w środku. Usuwane są wszystkie zapachy, bakterie, drobnoustroje, wirusy, wszystkie elementy są sterylne np. koło kierownicy, drążek zmiany biegów itd..
Ozonowanie nie powoduje żadnych uszkodzeń a zarazem jest najskuteczniejszą metodą dezynfekcji na długi czas.

Ozonowanie Wrocław - cennik