Ozonowanie biur

Ozonowanie polega na dezynfekcji pomieszczeń przy wykorzystaniu ozonu. Gaz ten często nazywany jest aktywnym tlenem – dokładniej jest alotropową odmianą tlenu, natomiast przydomek „aktywny” nawiązuje do jego unikalnych właściwości. Ozon (O3) posiada silne właściwości aseptyczne (wyjaławiające, odkażające) – z tego względu gaz ten stosowany jest do dezynfekcji wody pitnej oraz pomieszczeń. Dlaczego warto ozonować pomieszczenia? Ponieważ ozon pomaga usuwać zanieczyszczenia niewidoczne gołym okiem takie jak:

  • roztocza
  • bakterie i wirusy (również koronawirusy)
  • pyłki
  • grzyby i pleśnie
  • nieprzyjemne zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego

AirOzon – ozonowanie biura we Wrocławiu

Praktycznie wszystkie z wymienionych zanieczyszczeń kryją się w biurowych zakamarkach. Roztocza to mikroskopijne pajęczaki żywiące się martwą warstwą naskórka. Najwięcej znajdziemy ich na meblach biurowych oraz w zakurzonych pomieszczeniach. Grzyby i pleśnie są często spotykane w szybach wentylacyjnych biurowców i niestety, wraz z powietrzem często wdmuchiwane do biura. Podobną drogą do przestrzeni biurowej przedostają się uczulające pyłki kwiatów i drzew. Dodajmy do tego jeszcze wprowadzane do przestrzeni biurowej poprzez pracowników wirusy i koronawirusy… Przecież tych zanieczyszczeń nie uda się usunąć ścierką i odkurzaczem!

Dlatego właśnie ozonowanie biura to najlepsza możliwa forma dezynfekcji – ozon mieszający się z powietrzem w pomieszczeniu usuwa wszystkie zanieczyszczenia niewidoczne gołym okiem.

Ile trwa ozonowanie biura?

Ozonowanie pomieszczeń biurowych może trwać od od kilkudziesięciu minut do kilku godzin – jest to uzależnione od wielkości pomieszczenia. Po zakończonym ozonowaniu należy jeszcze odczekać 30 do 60 minut i przewietrzyć w biurze.

AirOzon – gratisowy dojazd na terenie Wrocławia

Usługę ozonowania realizujemy na terenie Dolnego Śląska, przy czym na terenie Wrocławia dojazd jest gratisowy. Ozonujemy wszędzie, gdzie to tylko konieczne i możliwe. Oferujemy ozonowanie wnętrz pojazdów, ozonujemy także przedszkola, szkoły, gabinety lekarskie, lokale gastronomiczne czy siłownie – zapraszamy do kontaktu!