Ozonowanie
domu i mieszkań Wrocław

Mieszkanie to nasza oaza spokoju w której odpoczywamy, spędzamy dużo czasu i czujemy się bezpiecznie. Jednak zdarza się że ten spokój zakłóca nieprzyjemny zapach. Nie oznacza to że nie dbamy o porządek czy też o czystość, nieprzyjemny zapach spowodowany może być przez wiele czynników na które nie mamy wpływu. Nieprzyjemny zapach powodują bakterie, grzyby, roztocza, farby, zła wentylacja, zalanie pomieszczenia, zwierzęta, różne związki zapachowe.

Dla kogo ozonowanie mieszkań Wrocław

Oferujemy ozonowanie:

  • mieszkania,
  • domu,
  • pojedynczego pokoju, łazienki,
  • wc,
  • strychu,
  • piwnicy,
  • kotłowni,
  • garażu

Proces ozonowania mieszkania

1 %

Przed rozpoczęciem ozonowania przygotowujemy pomieszczenie poprzez uszczelnienie. Zaklejane są wszystkie otwory wentylacje, uszczelniane są okna i drzwi. Pomieszczenie opuszczają zwierzęta i ludzie, rybki akwariowe mogą zostać. Generatory ozonu ustawiamy na odpowiedniej wysokości aby wyprodukowany ozon łatwiej docierał w każde zakamarki pomieszczenia, rozstawiane są duże wentylatory które będą służyły do wietrzenia w końcowym etapie.

25 %

Włączamy generatory ozonu. Praca generatorów będzie trwała w zależności od wielkości pomieszczenia. W pomieszczeniu musi wytworzyć się duże stężenie ozonu i utrzymać się na takim poziomie minimum 30 minut. Przez ten okres w odpowiednim stężeniu ozon zabija wirusy, bakterie, grzyby i likwiduje wszystkie nieprzyjemne zapachy. Podczas ozonowania przez pracownika zabezpieczonego w maskę i kombinezon kontrolowane jest stężenie ozonu.

50 %

Po ustalonym czasie wyłączane są generatory ozonu. Wyprodukowany ozon pozostawiamy w pomieszczeniu do samoistnego rozkładu w tlen ok. 30 – 45 minut. Przez ten okres również nie można wchodzić do pomieszczenia bez zabezpieczenia dróg oddechowych.

75 %

Ostatni etap to wietrzenie. Otwierane są okna, włączane są duże wentylatory tworząc cyrkulację w mieszkaniu. Po około 1 godzinnym wietrzeniu można przebywać już w pomieszczeniu. Po takim zabiegu ozonowania każda powierzchnia w mieszkaniu jest sterylna pozbawiona wszelkich bakterii, wirusów, roztoczy, alergenów, nieprzyjemnych zapachów. W pomieszczeniu może utrzymywać się jeszcze przez kilka godzin lub dni zapach ozonu jednak stopniowo będzie zanikać.

Dla kogo ozonowanie mieszkań?

Sprzedajesz lub wynajmujesz mieszkanie

Nieprzyjemny zapach w mieszkaniu może zniechęcić do podjęcia decyzji.

Kupiłeś lub wynająłeś mieszkanie.

Odświeżenie mieszkania po poprzednim lokatorze – wskazana jest dezynfekcja ponieważ nie wiesz kto wcześniej mieszkał i z jakimi chorobami się zmagał.

Jesteś alergikiem

Ozonowanie mieszkania skutecznie likwiduje rodniki grzybów, roztocza i alergeny.

Awaria domowa

Jeśli doszło do zalania, pożaru – ozonowanie usunie zapach stęchlizny, spalenizny.

Zwierzak domowy

W mieszkaniu może utrzymywać się nieprzyjemny zapach zwierząt np: psa, kota, królika, chomika – ozonowanie skuteczne usunie nieprzyjemny zapach oraz wszelkie zarazki które roznoszą zwierzęta.

Palisz papierosy w mieszkaniu

Ozonowanie skutecznie usunie zapach dymu z papierosów

Co daje regularne ozonowanie mieszkania?

Ozonowanie domowej klimatyzacji Wrocław | Airozon

Ozonowanie klimatyzacji domowej

Nieprzyjemny zapach tuż po włączeniu domowej klimatyzacji to nic innego jak rozwijające się bakterie i grzyby wewnątrz klimatyzatora, które rozpylane są w całym pomieszczeniu, a następnie trafiają do płuc powodując infekcje dróg oddechowych. Ozonowanie klimatyzatora domowego wskazane jest aby przeprowadzić minimum raz do roku przed sezonem letnim.

Ozonowanie systemu domowej rekuperacji Wrocław | Airozon

Ozonowanie systemów domowej rekuperacji

Jako jedyni na rynku oferujemy ozonowanie systemów domowej rekuperacji. W wielu nowoczesnych domach rekuperacja to jedyna pracują cacałodobowo wentylacja, która poprzez odzysk ciepła ze zużytego powietrza wywiewanego z wentylacji miesza się ze świeżym powietrzem i licznymi kanałami wraca do pomieszczeń w których najczęściej przebywają mieszkańcy. Kanały owe zbudowane są głównie z karbowych aluminiowych przewodów do których nie ma praktycznie żadnego dostępu w związku z czym najprostszą a zarazem najskuteczniejszą metodą oczyszczenia ich z ewentualnych mikrobiologicznych zanieczyszczeń jest ozonowanie owej wentylacji.

Ozonowanie systemu centralnego Wrocław | Airozon

Ozonowanie systemu centralnego odkurzania

System centralnego odkurzania gromadzi na ściankach rur roztocza bakterie, wirusy i kurz, ze względu na zabudowę sieci rur w podłodze i ścianach nie ma do nich dostępu aby je oczyścić. Aby utrzymać w czystości aby nie rozwijały się wewnątrz rur groźne dla zdrowia mikroorganizmy wskazane jest raz do roku przeprowadzić ozonowanie całego systemu.

Cennik

Ozonowanie na terenie miasta Wrocław –  dojazd gratis. 

Ozonowanie poza terenem miasta Wrocław – doliczana opłata za dojazd