Ozonowanie Klimatyzacji Domowej

Klimatyzacja w domu ma mnóstwo zalet. Główną korzyścią klimatyzatora jest możliwość dostosowania temperatury w mieszkaniu do własnych potrzeb – podgrzania lub ochłodzenia powietrza. Stworzenie komfortowych warunków ułatwia zasypianie, wpływa pozytywnie na samopoczucie, sprzyja nauce, poprawia wydajność w przypadku osób, które pracują w domu. To również idealne rozwiązanie dla alergików i astmatyków, ponieważ klimatyzator usuwa wszelkie zanieczyszczenia, pyłki i wilgoć. Aby jednak cieszyć się skutecznym działaniem klimatyzacji, nie wolno zapomnieć o regularnym czyszczeniu urządzenia. Od lat specjalizujemy się w ozonowaniu systemów klimatyzacji domowej. Nasze usługi kierujemy nie tylko do klientów z Wrocławia, lecz także z całego Dolnego Śląska.

traditionrolex.com

Na czym polega ozonowanie klimatyzacji w mieszkaniu?

Ozonowanie klimatyzacji domowej odbywa się przy użyciu specjalnego urządzenia, które wytwarza ozon. Proces ma miejsce po uprzednim usunięciu z pomieszczenia roślin, sprzętów elektronicznych oraz innych cennych, wrażliwych przedmiotów. Następnie uruchamia się generator i włącza klimatyzację na określony czas. Ozon przedostaje się do instalacji, usuwając szkodliwe dla zdrowia mikroorganizmy i neutralizując nieprzyjemne zapachy.

Ozonowanie klimatyzacji w domu zapobiega chorobom

W klimatyzatorze gromadzą się drobnoustroje i brud. Aby zapobiec ich przedostawaniu się do układów oddechowych domowników, należy zdecydować się na regularne ozonowanie klimatyzacji. Dezynfekcja urządzenia ozonem likwiduje:

  • brzydkie zapachy,
  • roztocza (ozon przeciwdziała również ich namnażaniu),
  • grzyby,
  • pleśń,
  • drobnoustroje.

Czyszczenie klimatyzacji w mieszkaniu – jak często?

Jak często decydować się na odgrzybianie klimatyzacji domowej? Zalecamy ozonowanie klimatyzatora raz na pół roku. Dzięki systematycznemu czyszczeniu, będzie się miało pewność, że urządzenie jest wydajne i że nie rozwijają się w nim żadne bakterie czy pleśń.

W AirOzon nie tylko zajmujemy się ozonowaniem klimatyzacji domowej. Nasza oferta obejmuje również ozonowanie samochodu, biur i odzieży. Zapraszamy!