Ozonowanie systemu centralnego odkurzania Wrocław

Systemy centralnego odkurzania stają się coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnego odkurzacza. Głównie z tego względu, że używanie ich jest  znacznie łatwiejsze i nie wymaga aż tak dużego nakładu sił, jak w przypadku zwykłych odkurzaczy. Warto jednak pamiętać, że aby system centralnego odkurzania służył przez wiele lat w świetnym stanie, należy go regularnie czyścić oraz poddawać procesowi dezynfekcji. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się ozonowanie. 

Firma AirOzon z Wrocławia od wielu lat specjalizuje się w świadczeniu usług ozonowania między innymi domów, mieszkań, biur, klimatyzacji, a także systemów centralnego odkurzania. Współpracujemy zarówno z firmami, jak i osobami prywatnymi.

Odkurzacze centralne – ozonowanie

Zasada działania systemu centralnego odkurzania jest bardzo podobna do użytkowania tradycyjnego odkurzacza. W tym wypadku jednak rury podłącza się do specjalnych otworów w ścianie, które łączą się z głównym zbiornikiem. Gdy moc odkurzacza spada, jest to znak, że główny zbiornik jest przepełniony i należy go wyczyścić. Warto przy okazji od razu wymienić filtry.  

Oczyszczenie zbiornika centralnego odkurzacza jest świetnym momentem  na to, aby zdecydować się na ozonowanie całego systemu, wewnątrz którego może gromadzić się nadmiar kurzu oraz pyłu i innych zabrudzeń. 

Ozonowanie jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji. Pozwala na usunięcie bakterii, wirusów, pyłu i kurzu, alergenów, grzybów i pleśni, pozostawiając czyste wnętrza. Co istotne, dzięki ozonowaniu można także usunąć nieprzyjemne i długo utrzymujące się zapachy. Ozon świetnie sprawdza się podczas odgrzybiania oraz czyszczenia kanałów wentylacyjnych, także tych znajdujących się w systemach centralnego odkurzania. 

Ozonowanie systemu centralnego odkurzania – dlaczego warto?

Gromadzące się w kanałach systemu alergeny, bakterie i wirusy są dosyć trudne do zlikwidowania. Niestety, tradycyjne, nawet regularne sprzątanie nie jest w stanie przynieść takich efektów, jak ozonowanie. Dzięki temu procesowi można uniknąć częstych zachorowań na schorzenia układu oddechowego oraz przewlekłych i niechcianych alergii. 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług ozonowania.