W przestrzeniach biurowych znajduje się sporo wirusów, bakterii i innych drobnoustrojów, które gromadzą się nie tylko w częściach wspólnych, np. w kuchni czy łazience, ale również w przestrzeni prywatnej, czyli na biurkach, na myszce, klawiaturze, itp. Niestety, bakterie i wirusy przyczyniają się do łatwego i szybkiego rozprzestrzeniania chorób, np. grypy, odpowiadają też za stany zapalne górnych dróg oddechowych.

Ozonowanie biura – w jaki sposób?

Generatory ozonu wykazują bardzo dużą skuteczność w walce z różnymi drobnoustrojami, których nie da się pozbyć podczas zwykłego sprzątania czy wycierania kurzu. Ozon, który generują tego typu urządzenia, jest substancją silnie biobójczą, o działaniu nawet 50 razy silniejszym niż chlor. Przeprowadzanie regularnego ozonowania biur i zakładów pracy chroni przed bakteriami Salmonelli, Clostridium, E.Coli, a także przed sezonowymi infekcjami.

W biurach przebywa codziennie wiele osób, które spędzają w danej przestrzeni mniej więcej od 8 do 10 godzin, nietrudno zatem o przykre zapachy oraz zaduch. Regularne ozonowanie pomieszczeń biurowych pomoże pozbyć się niechcianych i przykrych woni. Warto podkreślić, że ozon dzięki silnym właściwościom utleniającym nie maskuje brzydkiego zapachu, ale go trwale usuwa, nie powodując przy tym reakcji alergicznych.

Ozonowanie pomieszczeń biurowych Wrocław | Airozon

Ozonowanie biura – dla twojego zdrowia

Dużym zagrożeniem w pomieszczeniach biurowych mogą być grzyby i pleśnie. Przebywanie w pomieszczeniu, które jest zagrzybione, nie jest zdrowe dla organizmu, może wywoływać między innymi choroby układu oddechowego lub przyczynić się do pogłębienia alergii u osób, zmagających się z uczuleniem na grzyby i pleśń. Te trujące związki zawierają sporo mikrotoksyn, które w nadmiarze mogą zagrozić zdrowiu, a nawet życiu ludzkiemu. Grzyby i pleśń często gromadzą się w otworach wentylacyjnych, w zanieczyszczonych urządzeniach klimatyzacyjnych. W procesie ozonowania nie tylko skutecznie są usuwane te mikroorganizmy, ale również wszelkie zarodniki grzybów i pleśni, dzięki temu można mieć pewność, że nie będą się ponownie namnażać.

Ponadto, wg. zaleceń sanepidu z 2020 roku, wskazane, a nawet konieczne jest ozonowanie miejsc pracy w przestrzeniach, gdzie przebywali pracownicy, u których stwierdzono chorobę COVID-19.

Zapraszamy do skorzystania z oferty.