Czyszczenie, odgrzybianie klimatyzacji w samochodzie za pomocą ozonu

Nieprzyjemny zapach z kratek nawiewu po włączeniu klimatyzacji, to oznaka zgromadzenia się wirusów i bakterii na nagrzewnicy. Zapach stęchlizny nie minie samoistnie, tylko będzie narastał gdyż wilgoć która gromadzi się na parowniku sprzyja szybkiemu rozwijaniu się grzybów i pleśni. Jeśli na czas nie zostanie przeprowadzona dezynfekcja, odgrzybienie klimatyzacji i układu nawiewu jest bardzo prawdopodobne że będzie trzeba parownik oczyścić mechanicznie, co w większości przypadków wiąże się z demontażem deski rozdzielczej, a zatem sporych kosztów.

Dla kogo ozonowanie pojazdu ?

   • Śmierdzi z klimatyzacji
    Po włączeniu klimatyzacji wyczuwalny jest nieprzyjemny zapach, stęchlizny, wilgoci. To nic innego jak rozwijające się bakterie w nagrzewnicy.
   • Palisz papierosy w aucie
    Jeśli palisz w samochodzie, substancje z dymu papierosowego wnikają głęboko w tapicerkę, w fotele, podsufitkę, wykładziny, nawet pranie tapicerki nie usunie zapachu papierosowego.
   • Sprzedajesz auto
    Jeśli sprzedajesz auto, warto przeprowadzić ozonowanie, nieprzyjemny zapach może zniechęcić do zakupu.
   • Kupiłeś auto
    Jeśli zakupiłeś używany samochód wskazane jest aby przeprowadzić dezynfekcję, gdyż do końca nie wiesz kto nim wcześniej jeździł, co robił itd.. Dezynfekcja samochodu ozonem usunie z wnętrza wszystkie wirusy, bakterie, zarazki, sterylizując każdą powierzchnię, od koła kierownicy, drążek zmiany biegów, fotele itd..
   • Jesteś Taksówkarzem
   • Wynajmujesz samochody
   • Samochód chłodnia
   • Świadczysz usługi autokarowe
 • ból i zawroty głowy

  10

  katar alergiczny

  25

  pieczenie i łzawienie oczu

  50

  groźne choroby płuc, astmę

  75

  dyskomfort pasażerów

  100

Jak usunąć z samochodu zapach papierosów

Aby skutecznie usunąć nieprzyjemny zapach z samochodu najskuteczniejszą metodą jest ozonowanie. Wyprodukowany ozon w dużym stężeniu neutralizuje wszystkie cząsteczki zapachowe które wnikły w tapicerkę, podsufitkę, osiadły na desce rozdzielczej i dywanikach. Podczas ozonowania produkowany jest gaz który sterylizuje wszystkie powierzchnie we wnętrzu auta.

Ozonowanie samochodów we Wrocławiu

 • Samochody
  Osobowe 79 zł Promocja 49 zł
  Busy, ciężarowe 89 zł Promocja 69 zł
  Autobusy 150 zł Promocja 99 zł
  Taksówki 79 zł Promocja 49 zł
  Przyczepy kempingowe 150 zł Promocja – 99 zł
 • Zarezerwuj termin ozonowania

  Tel. +48 792 619 685

Odgrzybianie klimatyzacji w aucie

Na rynku znajduje się dużo środków w sprayu do dezynfekcji, odgrzybiania, czyszczenia klimatyzacji samochodowej jednak nie każdy zdaje sobie sprawę o jej skuteczności i skutkach ubocznych.

Pianki w sprayu do dezynfekcji – Polega na wprowadzeniu wężyka przez kratkę nawiewu, wężyk musi dojść aż do parownika klimatyzacji a następnie należy go dokładnie zapianować lub spryskać sprayem. Wyciągając wężyk należy również zapianować kanały nawiewu.
Jednak przy takim zabiegu nasze elektronika w samochodzie jest narażona na zalanie w momencie kiedy pianka przejdzie w stan płynny, płyn może przeciekać przez nagrzewnicę i kanały powietrzne na sterowniki i silniczki co spowoduje uszkodzenie elektroniki. Kanały powietrzne są z reguły umiejscowione w górnej części deski rozdzielczej więc w 90 % zagrożone na zalanie jest wyświetlacz, panel nawiewu, radio, sterowniki climatronik, sterowniki multimedialne, panele elektroniczne Koszt wymiany i programowania sterowników zaczyna się od około 250 zł aż do kilku tysięcy złotych. Takie środki również są tłuste, jeśli dostanie się taka piana na nagrzewnicę może powodować zapach spalenizny podczas włączenia ogrzewania. Aby go zlikwidować będzie trzeba zdemontować nagrzewnicę aby ją oczyścić, więc również koszta będą spore.
Należy dodatkowo zwrócić uwagę iż producenci podają skuteczność tylko na 30-60 dni

Odświeżacze powietrza na kratki nawiewu z olejkami lub w sprayu – Odświeżacze nie usuwają nieprzyjemnego tylko go maskują, zapaszki z olejkami zawieszanymi na kratki nawiewu dodatkowo powodują uszkodzenia powłoki elementów plastikowych.

Ozonowanie – Do samochodu wkładany jest generator ozonu pod klapę recyrkulacji powietrza, włączany nawiew, obieg wewnętrzny i uruchamiany jest generator. Nawiew samochodu zasysa ozon przepuszczając go przez całą nagrzewnicę, kratki nawiewu wpuszczając do do wnętrza samochodu. W tym momencie dezynfekowany jest każdy zakamarek nagrzewnicy, parownika i obudowy nagrzewnicy w raz z kanałami. Podczas ozonowania dezynfekowane jest również wnętrze samochodu fotele, tapicerki, podsufitka i wszystko to co znajduje się w środku. Usuwane są wszystkie zapachy, bakterie, drobnoustroje, wirusy, wszystkie elementy są sterylne np. koło kierownicy, drążek zmiany biegów itd..
Ozonowanie nie powoduje żadnych uszkodzeń a zarazem jest najskuteczniejszą metodą dezynfekcji na długi czas.